KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15629173
nr 1562 9173
Ã…ke Holm
(1900-1980), Sverige
Träsnitt, 3 st. Signerade och numrerade, upplaga 250. Bildmått: 19x16 cm, yttermått inklusive ram: 37x27 cm
Åke Holm, född 1900, död 1980, svensk keramiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 11 september 2023
kl 18:08:19
11/9 13:43:59
400 kr
11/9 16:00:33